Testy penetracyjne sieci Katowice

testy penetracyjne sieci katowice

Testy penetracyjne sieci Katowice to coraz częściej poszukiwana usługa przez właścicieli przedsiębiorstw skupionych na działalności. Aktualnie coraz więcej osób korzysta z dóbr internetu, co wiąże się z większym obciążeniem i zagrożeniami. Co mogą zapewnić Ci testy penetracyjne sieci i aplikacji?

Testy penetracyjne sieci Katowice

Jedną z często poszukiwanych usług testerskich są testy penetracyjne sieci. Katowice to dla nas jedynie punkt odniesienia, ponieważ to właśnie w tym mieście znajduje się siedziba naszej firmy. Dzięki temu mamy świadomość, jak ważne są te działania dla klientów pochodzących z terenów śląska. W naszej ofercie znajdziesz usługę Testowanie oprogramowania, w ramach której proponujemy szereg różnych działań. Jednym z nich są właśnie testy penetracyjne sieci Katowice. Przed przejściem do dalszej części artykułu warto zwrócić uwagę na to, na czym polega to działanie.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule testy bezpieczeństwa oprogramowania.

Pod sformułowaniem testy penetracyjne sieci Katowice kryją się działania nazywane również pen testami. Polegają one na znalezieniu luk i krytycznych punktów, które w przyszłości mogą być wykorzystane przez hakerów do przejęcia kontroli nad danymi lub całym systemem. W tym przypadku tester wciela się w rolę hakera i symuluję atak. Dzięki temu znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak podatny jest Twój produkt na ewentualne zagrożenia. Co mogą zapewnić Ci testy penetracyjne sieci w Katowicach od firmy Testspring?

Testy penetracyjne sieci Katowice – dlaczego warto?

Każde przedsiębiorstwo prowadzące swoją działalność online lub udostępniające swoje produkty w ten sposób jest narażone na obciążenie związane z wymianą zbyt dużej ilości danych internetowych. Dlatego wiele firm decyduje się na testy penetracyjne sieci. Katowice, Wrocław, Kraków i wiele innych dużych miast to centra działalności dużych przedsiębiorstw, którym zależy na bezpieczeństwie swoich klientów i przetwarzanych danych.

Jeżeli jesteś jednym z nich lub prowadzisz mniejszy biznes, o który chcesz zadbać, mamy dla Ciebie kilka argumentów przemawiających za tym, by wprowadzić testy penetracyjne sieci.

 • Wprowadzenie takich działań pozwoli Ci na odnalezienie luk w sieci, które mogą generować większe ryzyko ataków hakerskich.
 • Ponadto zadbasz o bezpieczeństwo swojego biznesu, co pozwoli Ci na zoptymalizowanie kosztów i strat w przyszłości.
 • Co ważne, eliminacja i redukcja takiego ryzyka wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek.

Na ataki hakerskie są narażeni globalni liderzy różnych branż. Czy polskie firmy są na to gotowe? Jeżeli chcesz uniknąć zagrożenia, doskonałym rozwiązaniem mogą być testy penetracyjne sieci. Katowice to miasto, w którym znajduje się nasza siedziba, ale swoje usługi oferujemy w całej Polsce i na świecie.

Testy penetracyjne aplikacji Katowice – na czym polegają?

Testowaniu może podlegać nie tylko sieć, ale również urządzenia czy aplikacje webowe. Dzięki wprowadzeniu odpowiednich działań możesz:

 • uniknąć zagrożenia związanego z utratą lub wyciekiem danych, błędami w konfiguracji serwera, na przykład brak zabezpieczenia protokołem SSL,
 • wyeliminować błędy związane z weryfikacją tożsamości użytkowników podczas rejestracji,
 • kontrolować siłę haseł zabezpieczających wejście do serwerów,
 • zweryfikować działanie plików cookie oraz limitów czasu trwania sesji użytkowników,
 • wyeliminować błędy w programowaniu aplikacji.

Należy podkreślić, że za wyżej wymienione procedury odpowiadają testy penetracyjne aplikacji webowych, które dzielą się na 10 różnych rodzajów. Każdy z nich odpowiada za inną część systemu. Wśród testów pojawiają się:

 • gromadzenie informacji,
 • testowanie zarządzania konfiguracją i wdrożeniem,
 • testowanie zarządzania tożsamością,
 • testowanie uwierzytelniania,
 • testowanie autoryzacyjne,
 • testowanie zarządzania sesjami,
 • testowanie walidacji danych wejściowych,
 • obsługa błędów,
 • testowanie logiki biznesowej,
 • testowane po stronie klienta.

Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym produkcie i ochronie swojego biznesu przed zagrożeniami związanymi z cyberatakami, z pomocą przychodzą testy penetracyjne aplikacji. Katowice i inne duże miasta w Polsce to miejsca, w których bez wątpienia znajdziesz odpowiedniego specjalistę.

Kto może wykonać testy penetracyjne aplikacji w Katowicach?

Wiesz już, co mogą Ci zapewnić testy penetracyjne aplikacji webowych. Teraz warto zastanowić się nad tym, kto powinien zająć się wdrożeniem odpowiednich działań. Za realizację testów odpowiada tester penetracyjny (pentester). Warto jednak zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach są oni nazywani po prostu testerami. Aby dowiedzieć się, czy dana firma wykonuje testy penetracyjne aplikacji Katowice lub w innych miastach, wystarczy zapoznać się z ofertą. Jeśli tak, z pewnością znajdziesz w tej zakładce odpowiednie informacje na ten temat. Nie chcesz ryzykować bezpieczeństwem swojego produktu? Wybierz testy penetracyjne. Cennik usług znajdziesz również w odpowiedniej zakładce na naszej stronie.

Chcesz sprawdzić odporność swojego produktu na cyberataki? Interesuje Cię outsourcing testera penetracyjnego? Skontaktuj się z nami!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *